Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 100,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 1. Úvod
 2. Blog
 3. Počuli ste už o zdravých kondómoch Glyde?
23.02.2017
Komentáre (0)

Počuli ste už o zdravých kondómoch Glyde?

Čítate si zloženie potravín, ktoré jete, kozmetiky, ktorú si na telo dávate, zaujímate sa o to, čím vaše telo vyživujete a s čím prichádza do kontaktu? Ak áno, tento blog o zdravých, vegánskych (to, že kondómy nie sú vegánske ste tiež asi nevedeli) kondómoch a ich bežných konkurentoch vaše obzory rozšíri o ďalšie zaujímavé informácie, pretože povedzme si otvorene, nad tým, čo obsahujú kondómy, ako a kde sa vyrábajú, a aký dopad na životné prostredie majú, ste sa pravdepodobne nezamýšľali nikdy.

Zdravé vegánske kondómy Glyde.

Zloženie kondómov

Zloženie kondómov by ste na obale hľadali márne a jedinou cestou ako zistiť čo vlastne obsahujú je buď napísať výrobcovi, alebo si to nájsť na internete. Čo teda kondómy v sebe obsahujú, ako sa vyrábajú a prečo na krabičkách nie je zloženie?

Chémia, ktorá nesie označenie zlá, škodí organizmu a môže spôsobiť rôzne problémy, či choroby, bez ktorých je život jednoznačne krajší. Od akcelerátorov vulkanizácie, cez rôzne stabilizátory až po chemické arómy a farbivá. V bežných kondómoch sa jednoducho vyskytuje všetko, čo v Glyde nenájdete.

 • Parabény (parabény sú chemické konzervanty, ktoré sa pridávajú do kozmetických a farmaceutických prípravkov, na zamedzenie vzniku baktérií. Riziko vzniku rakoviny spojenej s parabénmi je síce malé, no pri každodennom používaní množstva kozmetiky s obsahom parabénov riziko vzniku zdravotných problémov rastie)

 

 • Glycerín (Glycerín je bezfarebná tekutina bez zápachu, sladkej chuti. Používanie glycerínu môže spôsobovať kvasinkové infekcie, keďže obsahuje cukor, ktorý mení pH vo vagíne a podporuje tvorbu kvasiniek)

 

 • Spermicídy (nonoxynol-9 je typ čistiaceho prostriedku, ktorý sa ako spermicíd používa najčastejšie. Zabíja spermie a patogény sexuálne prenosných chorôb tým, že narúša ich bunkové steny. Vďaka tomuto je nonoxynol-9 síce efektívny, no taktiež nebezpečný, pretože okrem spermií a patogénov pôsobí aj na kožné bunky vo vagíne, či na krčku maternice, kde môže spôsobiť zápaly. Poškodené vnútorné prostredie tiež môže zvyšovať riziko prenosu chorôb, ktoré potom môžete aj prenášať)

 

 • Benzokaín (lokálne anestetikum, ktoré sa v kondómoch používa na oddialenie vyvrcholenia u mužov. Medzi najčastejšie nežiadúce účinky patrí napríklad dlhotrvajúca necitlivosť /aj niekoľko dní/, začervenanie kože, či svrbenie)

 

 • Termoaktívne látky (ochladzovače a zahrievače)

 

 

To je samozrejme len začiatok. Okrem týchto chemikálií sa pri premene kaučuku na gumu vulkanizáciou používajú rôzne akcelerátory a prímesy, aby výsledný produk bol čo "najlepší".

Pri vulkanizácii kondómov Glyde sa nepoužíva zinok-N-dietylditiokarbamát zinku, ani zinok-N-dibutylditiokarbamát, ktoré sú určené na extra rýchlu vulkanizáciu pri vysokej teplote. Namiesto toho sa používa difenylguanidín, s ktorým prebieha vulkanizácia pri nižšej teplote, je menej škodlivý a ktorého prípadné nezreagované zbytky sa pri preplachovaní odstránia.

Všetky kondómy obsahujú nitrosamíny, ktoré sa prirodzene vyskytujú vo väčšine tepelne spracovávaných produktoch, ako napríklad v chlebe, či pive, no toto množstvo nemá na zdravie žiadny negatívny vplyv. Vďaka procesu nízkoteplotnej vulkanizácie sa množstvo nitrosamínov v kondómoch Glyde podarilo znížiť na zanedbateľnú hodnotu.

Jediné zviera v posteli budeš ty!

Aby bol latex, ktorý sa na výrobu kondómov používa, hladký a jemný, musí sa kaučuk najprv namáčať do špeciálnej kúpele. Jednou z ingrediencií v takejto kúpeli na bežné kondómy je kaseín – živočíšna bielkovina, ktorá sa nachádza napríklad v kravskom (80%), či ľudskom mlieku (20-45%).

V kondómoch Glyde je kaseín nahradený extraktom z bodliakov, ktorý je čisto rastlinného pôvodu. Preto vďaka svojmu 100% rastlinnému zloženiu získali Glyde v roku 2006, ako prví v Európe, ochrannú známku (reg. č. #019955) od Vegan Society (to sú tí, ktorí v roku 1944 vymysleli slovo vegán), a sú tak vhodné rovnako pre vegánov, ako aj pre tých, ktorým sa jednoducho nepáči fakt, že zvieratá majú byť využívané ešte aj na takúto banálnu vec, ktorá sa dá tak ľahko nahradiť rastlinnou zložkou.

Zdravé vegánske kondómy Glyde.

Ďalšou podstatnou zložkou kondómov sú farbivá a arómy. Glyde sa od bežných značiek odlišujú tým, že ich arómy sú:

 • z prírodných ovocných extraktov
 • PH neutrálne
 • bez syntetiky a chemikálií
 • bez orechov (vhodné pre alergikov)
 • v potravinárskej kvalite

 

Farby, ktorými sú kondómy Glyde farbené, sú vyrobené z prírodných zeleninových alebo kvetových extraktov, so základom z červenej kapusty, či karoténového extraktu z mrkvy. Samozrejme, opäť bez chemikálií a v potravinárskej kvalite.

Glyde sú navyše:

 • Bez palmového oleja (veríme, že tematiku palmového oleja netreba objasňovať)
 • Bez formaldehydu
 • Bez mastku – prášok z mastku (french chalk, talek, talc) je bežne využívaný, okrem iného, aj v kozmetike (v detských púdroch, očných tieňoch) a pritom môže byť pre našu pokožku, dýchacie cesty, či vnútorné orgány škodlivý a karcinogénny. Spoločnosť Johnson & Johnson bola dokonca zažalovaná za podozrenie spôsobenia rakoviny vaječníkov, u žien, ktoré dlhodobo využívali produkty s mastkovým práškom.

 

Hrúbka Glyde

Čo sa funkčnosti týka, ich hrúbka je vďaka metóde dvojitého máčania o trochu tenšia, ako u bežných kondómov (0,058mm oproti 0,06-0,07mm). Ponúkajú tak bližší kontakt a prirodzenejší pocit, no zároveň sú rovnako bezpečné ako extra hrubé kondómy bežných značiek – z tohto dôvodu Glyde ponúka iba jednu hrúbku kondómov.

Zdravé vegánske kondómy Glyde.

Fair trade a zodpovednosť voči prírode

Zaujímate sa o to, za akých podmienok boli veci, ktoré používate vyrobené?

Firma Gyde Health, sa už od svojho počiatku v roku 1990 zaujímala nielen o zdravie, ale aj férovosť voči ľuďom, zvieratám a prírode. Preto je prirodzené, že spolupracuje s dodávateľmi, ktorí dbajú na udržateľnosť výroby a dobré pracovné podmienky pre svojich zamestnancov.

Základné materiály použité na výrobu kondómov sú fair trade. Suroviny, z ktorých sú kondómy vyrobené nie sú geneticky modifikované a sú získané z kaučukovníkov rastúcich na udržateľných plantážach v Malajzii.

Plantáže boli vybudované v rokoch po 1905 a ich plocha sa odvtedy nijak nerozširovala. Na týchto plantážach sa pestuje udržateľne a prírodne, a aj preto je možné hovoriť o BIO produkcii, aj keď certifikát tieto kondómy nemajú. Namiesto rúbania lesa a rozširovania polí sú zo stromov po skončení svojho životného cyklu odobraté odrezky, ktoré sa zasadia na mieste pôvodného stromu, aby sa kvalita latexu zachovala.

Glyde zároveň myslí aj na balenie a preto je krabička z recyklovaného kartónu, bez zbytočnej plastovej fólie.

Prevencia sexuálne prenosných chorôb

Ako každá uvedomelá firma, aj Glyde Health sa zaujíma o problematiku spojenú s ich produktom, v tomto prípade sexuálne prenosné choroby.

Glyde aktívne podporuje prevenciu proti sexuálne prenosným ochoreniam napríklad skrz „balíčky bezpečného sexu“ pre austrálske ministerstvo zdravotníctva, cez rôzne mimovládne organizácie až po rôzne programy boja proti AIDS po celom svete.

Presvedčili Vás informácie o tom, že už iné kondómy nechcete používať a chcete vyskúšať Glyde?

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

 
Facebook
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk